Baronka Eliška z Rožmberka.
Tato velice šikovná žena, která zamotala hlavy všem dnešním vědcům a světovým odborníkům, kteří se sto roků snaží marně dešifrovat text rukopisu 408, se narodila českému šlechtici Janu II. z Rožmberka a jeho manželce Anně Hlohovské, polské šlechtičně z rodu Piastovců.
Narodila se roku 1466 na hradě Rosenberg. Jak i sama píše na začátku rukopisu, kde své datum narození zašifrovala do jedné symbolické rostliny a kde to i v textu stránky svým jazykem popisuje. Dětství měla dobré i když všude v té době bylo na území Čech a i rožmberského dominia spousta různých konfliktů nesvárů a menších válek. Doba byla pro Elišku dost příznivá a tak jelikož žila na hradě obklopená svou rodinou měla kvalitní a dobré podmínky pro studium různých tehdy populárních nauk, jako například jsou různé způsoby šifrování. Měla tedy všechny předpoklady naučit se řádně šifrovat, což bylo v té době velice nutné pro samotnou písemnou komunikaci mezi členy svého velkého a důležitého rodu.
Dnes by se o Elišce řeklo a nebo i napsalo, že měla všech P pohromadě.
Což se o dnešních vědcích a různých záhadolozích říci nedá. Ty mají furt na cimbuří manko. ( viz. Děd Vševěd a další ).
Eliška měla samozřejmě také fůru času. Co tedy mohla asi tak dělat ? Jistě chodila po hradu a koukala kde co je. Také jistě koukala z hradeb do dálky a říkala si co to tam za lesem asi tak může bejt. Někdy když bylo po vyučování, tak si jistě i odpočla, protože chvátat se nemá a tak se natáhla v komůrce na gauč a dumala co a jak bude a co a jak nebude. Prostě žila si spokojený život mladé středověké šlechtičny, jak to v té době jen možné bylo.
Když jí bylo asi tak deset roků, tak dostala od tety Perchty psací pomůcky. To znamená několik husích brků, deset kilo pergamenu a půl litru inkoustu. A tak se učila dělat písmenka. Za měsíc to zvládla a psala jako když bičem mrská. Tedy obstojně a rychle. Když zvládla psaní, tak jí otec zasvětil do tajů rožmberského psaní a vysvětlil jí co znamená židovská šifra.
Židovská Šifra. Tak to je jedna z věcí, kterou dnešní světoví odborníci, lingvisté, historici a kryptoanalytikové neznají. Ve středověku jak jsem zjistil tuto metodu šifrování a zápisu ovládalo více písařů. Dnes je to ale bída.
A jak to tak vypadá, tak Kabalistický numerologický systém Gematrie. Ovládá jen jediný člověk na světě. To jako Já.
Eliška tedy zvládla velice dobře psaní a šifrování a tak začala uvažovat o tom, co by tak mohla napsat, aby to mělo hlavu a patu a v dalším, kdo by to chtěl číst to vyvolalo nějaké pochybnosti. Zda je to pitomost a nebo podvrh a nebo mimozemské psaní, jak letět do jiné galaxie na nějakou exkurzi s vesmírným botanikem, který šňupe kytky a nazpátek vyšňupne písmenka.
Eliška tedy usedla v sednici u okna, kde bylo více světla a lépe i viděla. A s vervou se pustila do zápisu svého rukopisu. Svojí knihu samozřejmě nepsala v jednom tahu. Ale manuscript je psán postupně a to tak , jak Eliška stárla. Poslední zápis do rukopisu, to znamená to co je psáno na straně 116 v, tak psala v roce 1504, když jí bylo 38 roků.
( Jak je psáno i textu té poslední strany ).
Kdo tedy byla Eliška ?
Rožmberská šlechtična, která když jí zemřel otec a matka, tak byla provdána do Horních Rakous .
Její muž se jmenoval Heindrich Pruschenek von Hardegg. Ten jí měl rád a byl s ní i spokojen. Z tohoto manželského svazku vzniklo celkem 3 děti. O kterých Eliška v rukopisu také píše. Graf Heindrich byl jak se dnes říká ve vatě. Měl tedy dost dukátů a tak se nerozpakoval na žádost Elišky přikoupit ke svým pozemkům a svému panství také kus Kladska. Od synů českého krále Jiřího z Poděbrad knížat minsterberských a olešnických a to za 70 000 rýnských zlatých. Eliška měla k tomu kraji velký vztah protože byla po matce polka. Po nějakém čase požádala svého manžela, aby také přikoupil Kozí Hrádek. Protože stejně jako její otec Jan II. Rožmberka byla vlastenka a chtěla mít dobré vzpomínky na místa kde bydlel český buditel Jan Hus. Heindrich jí samozřejmě vyhověl a tak byla Eliška spokojená.
Potomci : Eliška celkem porodila 3 děti a to chlapce. V té době středověku to byl samozřejmě dobrý počin a investice do budoucnosti. Každý jistě ví a zná , že ve středověku to bylo jiné než je tomu dnes. První byl muž. Pak dlouho nic a pak žena. Dnes máme hen ten gender a tak je to jistě pro něžné pohlaví lepší. Má dnes i právo volit, chodit do práce a tak se dostat třebas i do politiky. Dříve tomu tak samozřejmě nebylo. Co řek muž bylo svaté. A žádná žena si netroufla odporovat. O tom by vám spíš mohl vyprávět například Karel IV. Ten byl chytrý.
Takže jak sem psal. Muž byl v rodu vždy důležitější než žena. Jak se narodila žena, tak byl doma smutek. Eliška ale měla štěstí, že měla celkem 5 sester a tak si mohla na hradě i celý den hrát. Její otec měl přezdívku Pokojný a tak jistě moc nenadával když byl na hradě nějakej větší rachot. ( zde si každý všimne slova Pokoje . ve středověku se to psalo : Pocoe. Proč byl teda Pokoe. substituce číslo 8= P,F. = Fokoe = Wokoe. Tím je v přezdívce schováno že jeho důležitý předek byl Woko z Rožmberka. ) I s tímto slovem se čtenář setká v rukopisu. O otci samozřejmě píše Eliška na několika stránkách. Píše kdy se narodil. Kdy zemřel a jak ho měla ráda. Píše i o své matce. Polce a Piastovně. atd.
Jak se dnes každý vědec dozvěděl, tak Eliška psala velice ráda. Psala a při tom i přemýšlela, jak ztížit případnému vědci překlad a pochopení samotného zápisu textu. A jak jistě každý vědec zjistil, tak se to Elišce i podařilo. S obrázkama je to samé. Dovedla schovat do obrázku všechno to o čem se na té konkrétní straně pergamenu píše. Byla mazaná jak liška.
Aby vědec dokázal přeložit text, tak musí použít hlavu a začít také konečně rozumně uvažovat. Všude se dočtu tohle : Neznámé písmo, neznámé znaky atd.
V rukopisu nejsou žádné neznámé znaky písmen. Rukopis je psán obyčejnou latinkou.
Každý v rukopisu vidí tyto písmena = a, o ,c ,R, M ,H, e, l, t, i, P, F.m,n.8.
To jsou normální písmena, a kdo to nevidí tak je roura a měl by si skáknout na oční.
Teď se dam obrázek, který publikovala americká vědkyně Lisa F. Davis. Ta se motá okolo rukopisu dvacet roků. Dala obrázek na Twitter. A je z obrázku zmatená. A samozřejmě není zmatená jen ona . Zmateni jsou i světoví odborníci a všichni co na to koukají dvacet roků a více.
otco otccq.
Co tyto dvě slova znamenají. A proč je velký znak písmene M rozdělen na dvě části. Rozdělen je znak písmene proto, že se jedná o stejnou číselnou hodnotu písmena M a písmena T. ( židovská substituce číslo 4 = M,T,D ). Tedy zde vám Eliška rozdělila písmeno M a použila v těch slovech malá písmena = t. Ve výsledku je uplně jedno, když bude psát slovo = oMco oMccq. Vždy je to stejné slovo. OTCO ( Otec ).
V dalším kroku druhé slovo :
otccq. ( židovská substituce číslo 1 = a,i,j,q,y.....a číslo 3 = c,g,s,l ).
slovo se čte = otsca . (otce )
otco otsca = otec otce.
Proč to tam Eliška píše. Na té straně píše o svém dědečkovi . Otec otce je = dědeček.
A každý jistě ví a zná, že Eliščin dědeček byl Oldřich II. z Rožmberka.
A zde je naše velice šikovná Eliška z Rožmberka , která drží v ruce písařskou potřebu té doby, tedy husí brk.
Any normal thinking scientist. They have to think scientifically. And that is why the scientist knows that no paleographer will ever be able to decipher the manuscript. A paleographer knows very little to be successful in deciphering a manuscript. In order for any smart scientist to find out what is written in the text, he must read the text. The paleographer does not read the text and so his effort is futile and wrong. So the paleographer should devote himself to another activity. To research something else and not get involved in the manuscript. What you write. Applies to all paleoraphs. The paleographer has very little experience and has no professional prerequisites for this. To understand the text. So what can a paleographer investigate? He can't research anything at all. But he can only write some nonsense. To be seen as a scientist in the eyes of the public. So the paleographer writes very long commentaries. But about nothing. He does not have the necessary education to decipher the text. So he always writes nonsense. But he's trying. I know more such paleographers who write long posts, but they're just useless nonsense about nothing. Not even a hundred paleographers will ever know what is written about in the manuscript. So the paleograph is useless.
OdpovědětVymazatThe scientist should finally start using what's around his neck. That is, your head and what is inside, i.e. the brain. Then the manuscript research finally moves forward.
The paleographer should rest, because the manuscript is beyond his capabilities.
Scientists are still confused. And they are still looking for some date of origin of the manuscript. every scientist will read at least twice what I write now. Of course, a scientist can read it ten times.
OdpovědětVymazatAt the beginning of the manuscript. On page 1v. Is written :
I was born in 1466. I am Eliška. And I write in Czech.
The date is hidden in the plant. There are 14 green petals. There are six and six gold petals. (that's a hidden date - 1466).
Every scientist. And even another quasi-scientist can certainly see two letter signs on the green leaf. ( letters J + T ).
Jewish substitution number 1 = a,i,j,q,y. Number 4 = t,m,d.
Green leaves = 14. (every scientist, historian, linguist and Jew or Catholic, Jesuit or even a scientist without faith must see this). If the scientist didn't see it. Then it is obvious that he has bad eyesight. And he should go to the doctor.
I understand that scientists are confused. But nothing can be done. It is simply a fact that is clear. Like the sun that shines. It is a fact and a great proof. Which cannot be disputed by any scientist, historian, paleontog and cryptanalyst. That date is at the beginning of the manuscript.
I don't understand what you keep trying for a hundred years. Date of creation of the manuscript? So you have it on page 1v. (She was born in 1466. Then she had to learn to write. It takes about ten years. According to what I read in the manuscript. So Eliška started writing the manuscript sometime around 1488. ).
Every scientist will look at the page where there is a dedication from Kraus.
And at the top right are some letters and numbers.
J.I.O.22
Read from the right. 22 O.I.J. This means = 22 Ž.I.J.
( English 22 I live ).
The name is written next. It is read from right to left.
elas3I ( substitution number 3 = c,g,s,l ). 3 is made as a heart. (Czech=S.r.d.c). Heart with reads = S.
Name = E.L.I.S.C.A. = Eliška = Elizabeth.